Newsletter 30 września 2022

1) MAMY ZWYCIĘZCÓW!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że konkurs „Stwórzmy razem firmę przyjazną środowisku” został rozstrzygnięty!

Dziękujemy za ogromny odzew z Waszej strony i przesłanie kreatywnych a niekiedy i nowatorskich pomysłów, których wdrożenie z pewnością znacząco wpłynęłoby na środowisko.

Poniżej przedstawiamy laureatów konkursu:

1 miejsce

Pani Alicja Mańka

Zamiast jazdy autem, napęd na pedała!
Zamiast mieszania śmieci, segregacja choćby mała!
Zamiast smogu, pompa ciepła i fotowoltaika!
Zamiast wyrzucania zadrukowanych jednostronnie kartek, „notesowa” eko technika!
Zamiast tworzenia morza plastiku, butelka filtrująca!
Zamiast wodospadu z kranu, perlator – marnotrawstwa wody pogromca!
Zamiast wody z mycia owoców na śniadanie wylewania, wykorzystywanie jej do kwiatów podlewania!
Zamiast starymi ubraniami koszy zawalanie, na czyściwo ich ponowne wykorzystanie!
Zamiast stosowania chemii, metody naturalne!
Zamiast małych opakowań, duże lub kupno luzem, czyli mniej śmieci i oszczędności realne!
Zamiast bateri akumulatorki,
Zamiast wyrzucania jedzenia, oddawanie ich do ulicznej lodówki, nietypowej pomocy „prekursorki”!
Zamiast bio odpadów, wlasny kompostownik!
Zamiast nadmiernego ogrzewania, sterownik!
Zamiast gazet, elektroniczne wydanie!
Przy sprzątaniu, kranu zakręcanie!
Bonus (do wykorzystania w domu ?)
Zamiast kąpieli w wannie, prysznic we dwoje!
Zamiast opakowań jednorazowych, torby eko, bo jednak powodzi śmieci chyba najbardziej się boję!
Małe kroki? Tak, ale efekty duże.
Gdyby tylko każdy chciał pomagać naturze!

2 miejsce

Pani Kinga Madejczyk 

Myśle , że ważnym i coraz bardziej popularnym tematem jest uniknie śladu węglowego. Większość osób nie jest świadoma, jak ogromny wpływ na nasze środowisko ma redukcja śladu węglowego. Przede wszystkim mówię tu o dotarciu do jak największej liczby osób poprzez reklamy, webinary, wywiady, podcasty, plakaty, aby pokazać, jak korzystny może mieć wpływ, jeśli zredukujemy liczbę plastikowych opakowań, tudzież woreczków jednorazowych. Obecnie najłatwiej jest przekazanie wszelkich informacji poprzez media społecznościowe, tym samym reklamując swoją firmę. W Państwa firmie, przy odpowiednich funduszach, można pomyśleć o przejście na flotę samochodów elektrycznych, tudzież hybrydowych. To kolejny punkt mówiący o zmniejszeniu śladu węglowego. Drugim pomysłem jaki mi się nasuwa (może niekoniecznie związane z Państwa działalnością), jest rozlokowanie kilku budek dla owadów w naszym powiecie. Pomysł sprawdził się już w większych miastach. Budki, tzw. hoteliki przyczyniają się do rozmnażania gatunków pożytecznych, w tym pszczół, których coraz mniej. Oczywiście na takiej budce można umieścić logo Państwa Firmy. Dodatkowym atutem jest edukacja dzieciaków, dlaczego tak ważne jest dbanie o owady. Hoteliki powodują również zmniejszenie ilości szkodników oraz wzrasta ilość zapylanych roślin.

3 miejsce

Pani Justyna Cieślak

Jako były pracownik chętnie zaglądam na profil BIBP i nie mogłam przejść obojętnie obok tak ciekawego konkursu.
Super inicjatywa, na pewno spora część zebranych pomysłów będzie uskuteczniona z korzyścią dla firmy i oczywiście środowiska.
Poniżej kilka moich pomysłów :
– oszczędzanie wody to podstawa, co można uzyskać poprzez zainstalowanie w krajach PERLATORÓW ( aeratorów )- zmniejsza zużycie wody.
– oszczędność wody poprzez wykorzystanie deszczówki choćby do podlewania kwiatów czy prac gospodarczych
– zainstalowanie suszarek do rąk zamiast papierów recznikowych..oszczędzajmy drzewa 🙂
– kolejny pomysł to automat do butelek plastikowych i aluminiowych typu RECYKLOMAT.

Wyróżnienie

Pani Justyna Krzywoszyja

Pomagać środowisku można także małymi krokami takimi jak np zakup odzieży ochronnej dla pracowników z materiałów przyjaznych środowisku. Bawełna organiczna jest alternatywą dla konwencjonalnej bawełny, której produkcja wymaga dużej ilości środków chemiczny. Kupując odzież z ekologicznej bawełny mamy gwarancję, że jej produkcja odbyła się z poszanowaniem dla środowiska i zdrowia ludzi biorących w niej udział. Ekologiczna bawełna pochodzi tylko i wyłącznie z nasion niemodyfikowanych genetycznie, a jej uprawy mogą ubiegać się o certyfikat organicznych, dopiero po trzech kolejnych latach uprawiania całkowicie bez stosowania środków chemicznych. Druga kwestia to transport zbiorowy dla pracowników. Dzięki busom pracowniczym firma nie dość że spowoduje zmniejszenie ilości spalin wytwarzanych codziennie przez samochody osobowe pracowników dojeżdżających do pracy to może zyskać wykwalifikowanych i rzetelnych pracowników którzy nie mają możliwość dotrzeć do pracy własnym transportem. Trzecia kwestia to woda pitna. Pracodawca jest zobowiązany zapewnić pracownikom odpowiednią ilość wody zdatnej do spożycia. Zazwyczaj jest to woda mineralna bądź źródlana w butelkach plastikowych. Można pójść o krok dalej i w zapleczu socjalnym zamontować na stałe filtr do wody. Przy dużej liczbie pracowników na pewno liczba wyrzucanych butelek plastikowych jest ogromna a dzięki takiemu rozwiązaniu można tą liczbę zmniejszyć do zera. Dzięki swojej wydajności taki filtr sprawdzi się w małych i średnich firmach. Urządzenie uzdatnia wodę metodą mechaniczną oraz molekularną. Oznacza to, że wykorzystuje membranę o porach mniejszych od wielkości cząsteczek zanieczyszczeń, bakterii i wirusów. Dzięki temu mamy zawsze wodę czystą i zdatną do picia. Filtr nie zajmuje dużo miejsca bo montuje się go pod zlewem a kranik umiejscowiony jest obok zwykłego kranu.

Serdecznie gratulujemy ?

 

2) TARGI SIMEI CORAZ BLIŻEJ

Pragniemy poinformować, że w dniach od 15 do 18 listopada, będzie można nas spotkać na targach SIMEI w Mediolanie.

SIMEI są to specjalistyczne targi  dla całej branży winiarskiej oraz branży maszyn i urządzeń do produktów spożywczych, napoi i alkoholu.

Na targach przedstawimy nasze nowe rozwiązania związane z sustainability.

Zapraszamy serdecznie 🙂

 

Jeśli ktoś z Państwa jest chętny do udziału w powyższym wydarzeniu, prosimy o kontakt w celu uzyskania bezpłatnego zaproszenia. 

 

Odwiedź nasze SM:

www.facebook.com/producentbaginbox

www.linkedin.com/company/bag-in-box-poland

Pozostałe aktualności