Centrum Badawczo-Rozwojowe

Nasze Centrum Badawczo-Rozwojowe skupia wokół siebie zespół wyjątkowych specjalistów. Stworzyliśmy je, aby doskonalić proces produkcji worków typu Bag in Box. Od 2017 roku daje nam możliwość prowadzenia własnych badań i wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Codziennie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które ujrzą światło dzienne w przyszłości.

  • rozwój nowych produktów, w tym konceptów opakowaniowych, ale także sposobów aplikacji niestandardowych płynów o wysokiej lepkości, tak aby nadawały się do użytku w opakowaniach typu Bag in Box,
  • innowacyjny proces kontroli jakości, dzięki stworzeniu metod, które pozwalają nam skutecznie identyfikować i usuwać problemy w bieżącej produkcji,
  • doradztwo technologiczne dla klientów, którzy rozpoczynają produkcję z wykorzystaniem opakowań typu Bag in Box, aby wesprzeć ich w adaptacji procesu technologicznego.

Dzięki stworzeniu Centrum Badawczo-Rozwojowego udało nam się opracować i wprowadzić na rynek nowe produkty oraz technologie. Do naszych najważniejszych osiągnięć możemy zaliczyć:

Zaprojektowanie i wyprodukowanie worków o pojemności 220l
Stworzyliśmy ten produkt w całości – od zaprojektowania i uruchomienia produkcji aż po sprzedaż i dystrybucję – zakres tego przedsięwzięcia jest wyjątkowy na skalę polską. Aby stało się to możliwe, nawiązaliśmy współpracę z właściwymi dostawcami poszczególnych surowców, a także dzięki wypracowaniu odpowiednich metod kontroli jakości ustabilizowaliśmy proces produkcyjny. Pozwoliło nam to z każdą kolejną partią dostarczać produkt tak samo dobry. Worki o pojemności 220l powstały w 4 wariantach: wysokobarierowe, o barierze standardowej, worki transparentne do rozlewu na gorąco, worki do mrożenia.

Zaprojektowanie i wyprodukowanie worków do głębokiego mrożenia
Ten rodzaj worków stosowany jest w rozlewie mleka, produktów takich jak masy jajeczne i niektóre koncentraty spożywcze. Worki te produkujemy ze specjalnie dobranych folii, dzięki którym wytrzymują głębokie mrożenie w przedziałach -20°C/-30°C. Stworzyliśmy je w pojemnościach: 5l, 10l, 20l oraz 220l.

Stworzenie technologii produkcyjnej w systemie Ultra Clean
Nowy ciąg produkcyjny pozwolił na tworzenie worków o podwyższonej klasie czystości, tak aby zagwarantować większe bezpieczeństwo rozlewu produktów aseptycznych. Uzyskanie takiej gwarancji możliwe jest dzięki użyciu sterylizacji metodą radiacyjną.


Chcemy w dalszym ciągu usprawniać proces produkcji oraz wprowadzać innowacyjne rozwiązania.

Materiały przyjazne środowisku
W trosce o środowisko naturalne pracujemy nad materiałami, które posiadają zdolność do recyklingu, a także redukcji tych, które nie podlegają segregacji. Dążymy do zastąpienia folii wielomateriałowych, metalizowych, foliami o innym składzie, posiadającymi jednak zbliżone właściwości mechaniczne.