BAG IN BOX vs INNE OPAKOWANIA

Chociaż szkło i plastik są najbardziej tradycyjnymi materiałami opakowaniowymi to coraz częściej świadomi ekologicznie konsumenci, którzy myślą o zrównoważonym rozwoju, szukają korzystniejszych zamienników. Wśród nich wygrywają opakowania typu bag in box.

 

Carbon emission

 

 

8- KROTNE ZMNIEJSZENIE ŚLADU WĘGLOWEGO

Badania wykazują, że opakowania bag in box w porównaniu do szklanych butelek, zmniejszają emisję gazów cieplarnianych nawet o 80%. W obecnym czasie, gdzie każdy producent walczy z nadmierną ilością wytwarzanego śladu węglowego, takie rozwiązanie wydaje się idealne z racji jego znaczącej roli w ochronie środowiska.

 

recycling

 

WYSOKI STOSUNEK OPAKOWANIA DO PRODUKTU
Bag in box jako elastyczne worki zapewniają również doskonały stosunek opakowania do produktu. Ilość materiału, z którego wykonany jest worek jest optymalna do ilości wlewanego do niego płynu. W odróżnieniu do sztywnego pojemnika, na którego produkcję potrzeba znacznie więcej tworzywa. Szacuje się, że opakowania elastyczne posiadają bardzo niski wskaźnik zużycia opakowania na produkt (od 5 do 10 razy niższy od rozwiązań alternatywnych).

 

 

weight

 

REDUKCJA WAGI OPAKOWAŃ
Kolejnym czynnikiem jest całkowita waga materiału, która jest prawie 90% niższa w przypadku bag in box niż w odpowiadającym mu litrażu szklanej butelki. Tym samym zmniejsza się nie tylko ilość odpadu samego produktu ale też odpadów opakowaniowych. Według badań, opakowania elastyczne stanowią tylko 10% wszystkich materiałów opakowaniowych używanych do przechowywania żywności w Europie, a pakuje się do nich ponad 40% tej żywności. Gdyby cała, produkowana żywność przechowywana była w elastycznych opakowaniach to oszczędziłoby to aż 26 milionów ton materiałów opakowaniowych w UE.

 

truck

 

 

OSZCZĘDNOŚCI W TRANSPORCIE I MAGAZYNOWANIU
Jeśli popatrzymy na sam transport i magazynowanie w bag in box to są one zdecydowanie wydajniejsze. Kształt prostopadłościanu jaki przedstawia bag in box minimalizuje tak zwaną martwą przestrzeń czy to na magazynie czy to na palecie a jednocześnie maksymalizuje zdolność przewozową. Puste, zużyte opakowania składane są praktycznie na płasko, więc nawet po wykorzystaniu produktu, nie zajmują niepotrzebnego miejsca.

 

 

globe

 

RECYKLING

W związku z tym, że całkowita waga materiału jest mniejsza to również ilość samego odpadu jest mniejsza. Z obliczeń wynika, że pojedyncze opakowanie bag in box generuje aż 98% mniej odpadów niż szklana butelka. W dodatku bag in box jest w 90% opakowaniem zdolnym do recyklingu.

 

 

bin

 

BAG IN BOX ZAPOBIEGA MARNOWANIU ŻYWNOŚCI
Na całym świecie wyrzuca się aż 1/3 produkowanej żywności co stanowi niesamowicie duże marnotrawstwo zarówno wody, energii, plonów jak i zbędną emisję gazów cieplarnianych. Opakowania bag in box nie tylko zapewniają dłuższy okres przydatności przechowanego produktu ale też zapewniają większą ochronę żywności po otwarciu.

battery

 

 

 

ENERGIA CAŁKOWITA
Podsumowując energia całkowita która potrzebna jest do wytworzenia opakowania elastycznego jest o prawie 80% niższa. W związku z mniejszą wagą oraz korzystniejszym zagospodarowaniem przestrzennym, niższe zużycie energii obserwujemy również podczas transportu opakowań.

 

 

Zapraszamy na nasze SM:

www.facebook.com/producentbaginbox

www.linkedin.com/company/bag-in-box-poland

 

Source: https://www.flexpack-europe.org/en/quick-overview-pl.html

Powiązane wpisy